Přejít na hlavní obsah

Čestlice: slabý déšť 7°C

Užitečné informace

Návštěvní řád

Desatero návštěvníka Vodního světa

 1. Děti mladší 3 let mají povolen vstup do Vodního světa pouze s doprovodem a stálou kontrolou dospělé osoby, která je povinna vykonávat nad dítětem dohled. 
 2. Dětem od 3 do 12 let je přístup do Vodního světa dovolen pouze s doprovodem a stálou kontrolou dospělé osoby, která je povinna vykonávat nad dítětem dohled. Dětem starším 12 let a výšky nad 150 cm je dovolen přístup do Vodního světa samostatně, a to za předpokladu, že jejich plavecké dovednosti jsou pokročilé.
 3. Osobám, které jsou držiteli průkazu ZTP/P, je v rámci zajištění jejich bezpečnosti a ochrany jejich zdraví vstup do Vodního světa povolen jen za stálého dohledu dospělé doprovázející osoby.
 4. Vstup do Vodního světa není dovolen osobám nemocným a osobám v karanténě.
 5. Vstup do Vodního světa a pobyt není dovolen osobám pod vlivem alkoholu a pod vlivem drog.
 6. Vstup do Vodního světa není dovolen zvířatům.
 7. Plavky, nebo plavecké úbory vhodné ke koupání jsou povoleny pouze z pružného přiléhavého materiálu bez doplňků z kovových či obdobně tvrdých materiálů a jsou vyrobeny primárně jako koupací oděv a tomu také odpovídá jejich materiálové složení. Oděvy které nebudou odpovídat střihem, materiálovým složením z jiných než syntetických vláken nebo čistotou nebudou akceptovány jako koupací úbor. Koupací úbory = jednodílné či dvoudílné plavky, a to monokiny, tankiny, burkini, plavecké čepice, a koupací trička vyrobená ze syntetických vláken apod. Dodržování těchto pravidel kontrolují plavčíci. 
 8. Nepřípustné oděvy: veškeré spodní prádlo, pracovní oděvy, sportovní oblečení jiné než plavecké, pláště, bundy, čepice, kalhoty – tzv. kapsáče, bermudy bez slipové vložky apod., které nejsou vhodné ke koupání ve veřejných bazénech a veškeré oblečení z bavlny.
 9. Před vstupem do Vodního světa je povinné důkladně se osprchovat bez plavek, s použitím mýdla a dodržovat zásady osobní hygieny. 
 10. Ve Vodním světě platí následující zákazy:
 • závažné nebo opakované přestupky proti zveřejněným návštěvním řádům, neuposlechnutí pokynů plavčíka a personálu Vodního světa,
 • kouření mimo vyhrazená místa,
 • vnášení kapesníků, papírových kapesníků nebo ubrousků do vody,
 • znečišťování vody i ostatních prostor pliváním, odhazováním odpadků apod.,
 • volání o pomoc bez příčiny,
 • neoprávněné používání záchranných zařízení a předmětů první pomoci,
 • užívání dalekohledů, fotoaparátů, kamer, mobilních telefonů a jiných zařízení k fotografování a filmování cizích osob bez jejich souhlasu,

Porušení výše uvedených nařízení opravňuje k vykázání bez nároku na náhradu. Uvedený článek svým zněním nenahrazuje platný návštěvní a domovní řád, který jsou všichni návštěvníci povinni dodržovat a který je v plném znění k nahlédnutí ve vstupní hale a všech provozech Aquapalace Praha.

Desatero návštěvníka SPA & Wellness

 1. SPA &  Wellness je smíšená zóna procedurálních místností (kosmetické, masážní, privátní spa, balneo, pedikúra, manikúra) pro muže i ženy, v relaxačních prostorách je pobyt povolen pouze v županech a jednorázových pantoflích.
 2. Vstup do  SPA & Wellness dětem mladším 15 let je dovolen jen za stálého dozoru rodičů.
 3. Vstup do jednotlivých procedurálních místností je možný pouze s doprovodem pracovníků SPA & Wellness.
 4. Veškeré ručníky, osušky a župany jsou zapůjčeny a jsou majetkem Aquapalace Praha.
 5. Před vstupem do privátních vířivek a whirlpoolů je povinnost se důkladně osprchovat.
 6. Osoby, které svou přítomností, anebo chováním obtěžují ostatní návštěvníky, ohrožují mravní výchovu mládeže, porušují zásady osobní hygieny, budou z prostor SPA & Wellness bez nároku na náhradu vykázány.
 7. Kosmetiku, masáže a ostatní procedury smí používat zásadně jen zdravé osoby a osoby, které netrpí kožními chorobami. Veškeré procedury využívají návštěvníci na vlastní nebezpečí.
 8. Každý návštěvník je povinen ve vlastním zájmu sdělit kompetentním pracovníkům (maséři, masérky, kosmetičky) svůj zdravotní stav.
 9. Návštěvníci jsou povinni respektovat pokyny recepčních, obsluhy SPA & Wellness a solárií.
 10. Při používání solárií je nutné zohlednit délku opalování podle individuálního typu pleti.

Uvedený článek svým zněním nenahrazuje platný návštěvní a domovní řád, který jsou všichni návštěvníci povinni dodržovat a který je v plném znění k nahlédnutí ve vstupní hale a všech provozech Aquapalace Praha.

Dvě desatera návštěvníka Saunového světa

Jak najít sauny a co všechno si pamatovat:

 1. Kde najdete vstup do saun? Ve žluté šatní zóně F nebo z Paláce relaxu.
 2. Projděte turniketem u Coca Cola restaurace nebo od baru u potápěčské jámy.
 3. Pokračujete k recepci saun u Sauna baru.
 4. Obsluha recepce vám nabídne vhodné prádlo do sauny nebo do parní lázně.
 5. Jste-li u nás poprvé, dostanete navíc doporučení k saunování.
 6. Pokud nejste dosud osprchovaní, využijte nejprve společných sprch saun vedle WC.
 7. V prostoru převlékacího boxu u Sauna baru se zahalte do saunového prádla.
 8. Odložte cennosti do bezpečnostních boxů a plavky do odkládacích boxů.
 9. Jste připraveni? Ideální stav je, nebudete-li-ani hladoví, ani přesycení, s klidným srdečním rytmem i náladou. Uvažte i svůj celkový zdravotní stav.
 10. Vstupte, kam vás touha láká, a zahajte svoji proceduru v římské, finské nebo venkovní části saun.

Jak se v sauně správně chovat:

 1. Sauny jsou smíšená intimní zóna pro muže i ženy, pouze v Sauna baru je dovolen pobyt v plavkách.
 2. Vstup do saun mají i děti od 3 let, a to za stálého dozoru dospělého doprovodu.
 3. Pro vstup do saunových kabin používáme prostěradlo, osušku, župan.
 4. Pro vstup do páry používáme pouze osušku, anebo ručník.
 5. Před vstupem do saun, ochlazovacích bazénků a whirlpoolů se důkladně osprchujeme.
 6. Osoby, které svou přítomností, anebo chováním obtěžují ostatní návštěvníky, ohrožují mravní výchovu mládeže a porušují zásady osobní hygieny, budou z prostor saun bez nároku na náhradu vykázány.
 7. Saunu je dovoleno používat zásadně jen zdravým osobám a na vlastní nebezpečí.
 8. Zalévání kamen v saunové kabině provádí pouze příslušný personál.
 9. Bereme na vědomí, že na různých místech saunové kabiny je různá teplota. Je zakázáno dotýkat se teplovodných a zejména kovových částí.
 10. V případě nouze nebo akutního stavu (zdravotní obtíže, změna vědomí) využijeme bezpečnostní tlačítko pro urgentní přivolání obsluhy.

Výše uvedený text nenahrazuje platný návštěvní a domovní řád, který jsou všichni návštěvníci povinni dodržovat a který je v plném znění k nahlédnutí ve vstupní hale a všech provozech Aquapalace Praha

Desatero návštěvníka Fitness centra

 1. Vstup do fitness centra je dovolen osobám ve věku od 15 let. Dětem do 10 let není vstup povolen, dětem ve věku od 10 do 14 let je vstup povolen pouze za aktivního dohledu rodiče nebo jeho zákonného zástupce. Odpovědnost za zdraví dítěte nese v plném rozsahu jeho rodič nebo zákonný zástupce.
 2. Vstup do fitness centra je povolen pouze v čisté a kvalitní obuvi se světlou podrážkou a ve vhodném, pro cvičení určeném sportovním oblečení. K převlékání a odložení oblečení slouží výhradně šatna.
 3. V celém prostoru fitness centra platí přísný zákaz konzumování potravin, kouření, používání otevřeného ohně a požívání alkoholických nápojů. Povoleny jsou pouze nealkoholické nápoje v plastových obalech. Osobám pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek je vstup do prostor fitness centra zakázán.
 4. Při cvičení používejte ručník. Chráníte tím své zdraví a koženkový potah laviček a posilovacích strojů před agresivním působením potu.
 5. Činky, osy činek, kotouče a jiné vámi použité náčiní vracejte zpět do stojanů a na jejich místa.
 6. Za neuschované a neuzamčené předměty, cenné předměty, hotovost a oděvy neneseme žádnou odpovědnost, pro jejich uschování prosím použijte bezpečnostní schránky umístěné ve vstupní recepci fitness centra.
 7. Při opuštění fitness centra je nutné skříňku bezpodmínečně vyklidit, v opačném případě bude vyklizena naším personálem, náklady spojené s tímto úkonem nese její uživatel.
 8. Cvičenci v prostorách fitnesscentra jsou povinni používat zařízení tak, aby svým nevhodným výběrem neohrozili svůj zdravotní stav ani zdraví jiných cvičenců.
 9. Pro potřeby první pomoci je v prostoru recepce fitness centra k dispozici lékárnička, která je vybavená dle platných předpisů a je v souladu s poskytovanými službami.
 10. U náročných či nebezpečných cviků požádejte o dozor obsluhu recepce fitness centra.

Výše uvedený text nenahrazuje platný návštěvní a domovní řád, který jsou všichni návštěvníci povinni dodržovat a který je v plném znění k nahlédnutí ve vstupní hale a všech provozech Aquapalace Praha.

Hvězdice: tečkovaná různobarevně Koník: tečkován různobarevně Ryba: tečkovaná různobarevně Želva: tečkovaná různobarevně Hvězdice: tečkovaná bíle Vodní svět: schůdky do vody Fitness: srdce s tepem Saunový svět: člověk v sauně Spa a Wellness: masírující člověk Gastro svět: talíř s příborem Hotel: manželská postel Peněženka Saunový svět: kyblík s vařečkou Logo skupiny ČEZ